ArkaMedical-1024x128

NASI SPONSORZY

a44acd9634eed398

 

fish

 

Logo decathlon Koszalin

 

logo 3re co official

 

 

PARTNER MEDYCZNY

logo-SPONDYLUS

PARTNER STRATEGICZNY XVII BIEGU WENEDÓW

Lotto

NASI PARTNERZY

logo koszalin

ck105-
Logo-ZOS

Logo PFNW

Wizytówka

KSE logo

PARTNER TECHNICZNY

4run - logo wersja full

 

Brooks

 

logo 6

XII Międzynarodowy Bieg Wenedów

NHK 1151Słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom XII Międzynarodowego Biegu Wenedów. Bieg główny na dystansie 10km ukończyło 385 osób, zaś 1 milę ukończyło 58. W biegu na dystansie 10 km zwyciężył Jarosław Cichocki z Białogardu, zaś najlepszą kobietą okazała się Ewa Huryń ze Szczecina. Nawyżej sklasyfikowanym mieszkańcem Koszalina był Mateusz Witkowski, który pokonał trasę w czasie 34min 35sek.

Na dystansie 1 mili zwyciężył Vitalik Marynych, który wyprzedził reprezentanta Koszalina Jakuba Wróbla. Najlepszą wśród kobiet okazała się Izabela Frontczak (TKKF Koszalin). Starterami biegów byli: Prezydent Miasta Koszalina Piotr Jedliński oraz uczestnicy Igrzysk Olimpijskich Marian Tałaj i Leszek Doliński. Na mecie biegów wszystkim wręczono pamiątkowy odlewany medal.

Tegoroczna edycja wzbogacona była o strefę rozrywki dla dzieci, które mogły bawić się na pneumatycznym placu zabaw oraz zjeżdżalni. Ponadto dla wszystkich uczestników imprezy organizator zabezpieczył posiłek regeneracyjny w formie naleśników z polewą.

Więcej…
 
Rewelacyjny debiut w SURVIVAL RACE
raceRewelacyjny debiut w SURVIVAL RACE odnotował Prezes Zarządu naszego Towarzystwa Arkadiusz Kozak, który na dystansie 10 km uzyskał czas 36 min 09 sek, a w klasyfikacji generalnej zajął wysokie II miejsce. Był mile zaskoczony udanym startem w tak trudnym i wymagającym biegu.
Dystans 10km, a na trasie 27 przeszkód do pokonania. Niektóre łatwe, jednak większość wymagała wysokich umiejętności fizycznych. Na starcie stanęło prawie 1 000 osób. Opłata wysoka - średnio 100 zł, a w zamian koszulka i nieśmiertelnik i niesamowite przeżycia. Wiele podobnych przeszkód znajdzie się na trasie BIEGU HERKULESA w Koszalinie 26 lipca 2014 roku, na który gorąco zapraszam www.biegherkulesa.pl.

 

 
Paweł Kozak znów na podium Pucharu Polski

DSC03536W sobotę rozegrano trzecie zawody z cyklu Pucharu Polski Nordic Walking w Polanicy Zdrój. PPNW zawitał do tej urokliwej miejscowości już po raz czwarty. Repezentant Koszalińskiego TKKF po raz kolejny w tym sezonie okazał się najlepszym na dystansie 5km w kategorii do 13 lat.
Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych na starcie zameldowało się ponad 200 uczestników z obsadą międzynarodową - goszczący zawodnicy z Hiszpanii zajęli odpowiednio 2 i 3 miejsce na dystanse 10 km w kategorii M18-29. Tego dnia swoją wizytę zaplanował również ambasador Japonii, który z podziwem przemierzał trasę po Pięknym Parku Zdrojowym w Polanicy w towarzystwie Pana burmistrza Jerzego Terleckiego.

Więcej…
 
Nasi reprezentanci triumfują.

DSC02872DSC02829Inauguracja Pucharu Pomorza Nordic Walking 2014 w Sławnie przebiegała przy zmiennych warunkach atmosferycznych. Jeszcze na 10 minut przed startem padał deszcz, ale tuż przed startem opady ustały i warunki do uzyskiwania dobrych rezultatów były prawie idealne. W zawodach udział wzięło 123 zawodników. Na mecie zawodnicy otrzymali pierwszy medal z układanki wielkiego okrągłego medalu złożonego z 6 zawodów cyklu. Posiłek zorganizowano w centrum miasta, gdzie ustawiono scenę na której odbyła się ceremonia wręczania wyróżnień.

Nasze miasto reprezentowało 12 zawodników zajmując 6 miejsc na podium w swoich kategoriach wiekowych. Reprezentanci Koszalińskiego TKKF Paweł Kozak i Mirosław Bierkus zajęli pierwsze miejsca w kategoriach wiekowych. Paweł kontynuuje pasmo zwycięst w sezonie 2014, zaś Mirosław Bierkus wraca do nordic walking po dłuższej przewie spowodowanej chorobą. Obok Mirka na podium reprezentanci Koszalina Janusz Pełka i Robert Kościelniak.

Kolejne zawody Pucharu Polski Nordic Walking już 17 maja 2014 roku w Polanicy Zdróju.

 
Paweł zwycięża w Pucharze Świata

10171615 625260277551446 6389901601018000355 nW dniu 3 maja 2014 roku w miejscowości Kolbuszowa (woj. Podkarpackie) odbył się Puchar Świata Nordic Walking. Na starcie zameldowało się ponad 600 uczestników, którzy rywalizowali o kolejne punkty do Pucharu Polski. Była to druga impreza zaliczana do najbardziej prestiżowego cyklu imprez w dyscyplinie nordic walking w naszym kraju.

Bardzo dobrze wypadł reprezentant Koszalina Paweł Kozak, który okazał się najlepszym w kategorii do 13 lat. W klasyfikacji generalnej zajął wysokie 15 miejsce. Kolejny start już w najbliższą sobotę w Pucharze Pomorza Nordic Walking w Sławnie.

 
Wyniki Mityngu Klubu Biegacza 17.04

p1100991

Za nami pierwszy w tym roku mityng Amatorskiego Klubu Biegacza. Dzisiaj, tj. dnia 17 kwietnia 2014 roku zebraliśmy się i biegaliśmy na dystansach 100m, 400m oraz 1000m. Służyło to sprawdzeniu indywidualnych możliwości. Spotkało się 20 amatorów biegania, 17 z nich wystarotwało na przynajmniej 1 dystansie, zaś 4 pokusiło się na rywalizację w każdym z biegów. Uzyskaliśmy wiele rekordów życiowych.

Decyzję o datach oraz dystansach na kolejnych mityngach podejmiemy na najbliższych Spotkaniach Klubu Biegacza, które odbywają się zawsze w pierwszy poniedziałek miesiąca.

Wyniki  Zdjęcia

 
Wrócili z rekordami z HMŚ Budapeszt 2014

20140324 193735Reprezentanci Koszalina wystartowali Budapeszcie w 12 Halowych Mistrzostwach Świata Masterów Lekkiej Atletyki. Tegoroczne mistrzostwa odbyły się w węgierskiej stolicy w dniach 25-30 marca, a nasze miasto z Koszalińskiego TKKF reprezentowało 4 zawodników. Starty w Budapeszcie były jednocześnie zakończeniem sezonu halowego. Na uwagę zasługuje fakt, że w budapeszteńskich zawodach wystartowało ponad 3840 zawodników. Dla porównania w Sopocie podczas HMŚ seniorów, które odbyły się na początku marca br., wystartowało 600 zawodników. To świadczy o bardzo dużym zainteresowaniu lekką atletyką wśród osób, którzy ukończyli 35 rok życia i kontynuują swoją pasję sportową.

Więcej…
 
Wyniki GP 2013/2014 - Edycja Specjalna

P1100963

W dniu dzisiejszym, tj. 29 marca 2014 roku, odbyła się Edycja Specjalna Grand Prix Amatorskiego Klubu Biegacza. Jak zawsze spotkaliśmy się w Kłosie, jednak tym razem w wyjątkowej formule. 22 zawodników ruszyło kolejno na trasę zgodnie z najlepszymi rezultatami uzyskanymi w tym sezonie GP w taki sposób, aby w razie gdyby każdy wyrównał ten wynik spotkać się na linii mety. Stało się inaczej, ponieważ aż 16 spośród biegaczy poprawiło swój wynik w zdecydowanej większości bijąc przy okazji rekordy życiowe.

Na starcie różnica między pierwszym a ostatnim zawodnikiem wynosiła ponad 11 minut, na mecie zaś niecałe 5 minut. Wszyscy na mecie byli zadowoleni z rezultatów oraz samej idei rozgrywania takiego biegu. Zabawa była przednia, na mecie rozmowy o przebiegu zawodów nie milkły.

Więcej…