ArkaMedical-1024x128

NASI SPONSORZY

a44acd9634eed398

invest

Logo decathlon Koszalin

 

logo 3re co official

 

PARTNER MEDYCZNY

logo-SPONDYLUS

PARTNER STRATEGICZNY XV BIEGU WENEDÓW

Lotto

NASI PARTNERZY

logo_ze_sloganem.cdr...

ck105-
Logo-ZOS

Logo PFNW

Wizytówka

KSE logo

PARTNER TECHNICZNY

4run - logo wersja full

 

Brooks

 

logo 6

Bieg Górski 2017

gorski2017 W dniu dzisiejszym - 03.05.2017 - TKKF Koszalin przeprowadził zawody biegowe - Bieg Górski, na dystansie 5 km. Start i meta znajdowały się obok Parku Linowego przy ulicy Rolnej. Zawody były podzielone na zmagania indywidualne i drużynowe (czasy nie liczyły się do klasyfikacji indywidualnej). Punktualnie o godzinie 16.00 ponad 130 uczestników ruszyło na bardzo trudną trasę wokól Chełmskiej Góry. W biegu indywidualnym najlepszym okazał się Kamil Orzechowski z KTKKF, przed Jerzym Kulczykiem i Ryszardem Zaborskim (KTTKF) wśród mężczyzn, a wśród kobiet najlepszą okazała się Kamila Łagutko, przed Izabelą Maj-Dziubańską i Eweliną Szablą. W zmaganiach drużynowych triumfowali: drużyna mieszana - TKKF IV Koszalin, drużyna męska - Połczyn Zdrój Biega i drużyna kobieca - Kołobrzeg Biega. Ponadto w biegu indywidualnym w kategoriach wiekowych nasi reprezentanci zajęli miejsca: M16-29 Dawid Jaźwiński 3, K30-39 Iza Chodor 1, M30-39 Krzysztof Musiał 2, K40-49 Agnieszka Walczak 2, M40-49 Jan Zwoliński 2, K50-59 Gosia Krzewińska 1 i Ala Dąbrowska 2, M60-69 Waldek Kozłowiecki 3. Serdecznie gratulujemy. Wynik bieg indywidualny i wynik bieg drużynowy. W wynikach drużynowych znajdziemy też wyniki z uwzględnieniem czasów zawodników startujących indywidualnie i drużynowo. W tej klasyfikacji najlepszym okazał się Arkadiusz Kozak (TKKF Koszalin).

 
Bieg Asterixa w Sianowie

asterix17 1 maja 2017 w Sianowie odbył się bieg terenowy pod nazwą Bieg Asterixa. Najpierw wystartowały dzieci młodsze i starsze w dwóch turach, na dystansach 400 m i 800 m (trasa na stadionie). Następnie na wymagającej trasie zmagało się około 100 zawodników. Mieli do wyboru trzy dystanse: 3 km, 6 km i 12 km, odpowiednio 1,2 i 4 pętle. Start na stadionie miejskim w Sianowie, a potem "w las i w błoto". Zabawa wspaniała, wszyscy uśmiechnięci i umorusani w błocie. Nie mogło zabraknąć tam naszych reprezentantów, którzy jak się okazało, znakomicie spisali się w tym biegu. Na dystansie 3 km wśród mężczyzn całe podium nasze: wygrał Dawid Jaźwiński, przed Jakubem Jaroszem i Jackiem Wróblewskim, wśród kobiet najlepszą była Wiktoria Naczk z Lęborka. Na dwóch pętlach najlepszymi okazali również nasi: Kamil Orzechowski przed Grzegorzem Szymajdą a wśród kobiet Iza Frontczak. Na dystansie 12 km wygrał również nasz zawodnik - Arkadiusz Kozak, zaś wśród kobiet najlepszą była Ania Bielewicz ze Słupska. Nasi zawodnicy stawiali również na podium w kategoriach wiekowych na wszystkich dystansach. Gratulujemy. Wyniki.

 
Nagrody za Wiosenną Milę 2017 wręczone

mila_wios_201726.04.2017 roku o godz. 19.00 w restauracji City Box na Rynku Staromiejskim odbyło się podsumowanie Wiosennych Mili Biegowych. Podsumowania dokonał prezes KTKKF Arkadiusz Kozak. Zwycięzców kategorii open nagrodzono pucharami, zaś najlepszych w kategoriach wiekowych dyplomami. Wszyscy dostali ogromne brawa. Każdy, kto wystartował we wszystkich edycjach Wiosennej Mili, otrzymał pamiątkowy plecaczek. Już wkrótce kolejna edycja mili - Letnia Mila na Stadionie. Galeria zdjęć: zobacz

 
34 Bieg Uliczny Memoriał Winanda Osińskiego

szczecinek2017W dniu 23.04.2017 w Szczecinku odbył się już 34 Bieg Uliczny Memoriał Winanda Osińskiego. To bardzo popularny bieg w naszym regionie, w którym startuje cała rzesza biegaczy z Koszalina i okolic, w tym liczna grupa naszych zawodników z TKKF Koszalin. Najlepszym z mieszkańców Koszalina okazał się Norbert Borzęcki, który zajął 5 miejsce wśród mężczyzn, zaś wśród kobiet Ewelina Szabla, która była 18. Z naszych reprezentantów najszybciej pobiegli Robert Kościelniak 39:18 i Jan Zwoliński 39:56. Mimo bardzo niesprzyjającej pogody - zimno, padający na przemian grad i deszcz, wielu naszych zawodników pobiło swoje rekordy życiowe. Na podium stanęły nasze panie w kategorii K-50: druga była Gosia Krzewińska, a trzecia Lucyna Bogacka. Serdecznie wszystkim gratulujemy.

Więcej…
 
Sprzątanie trasy Biegu Górskiego 2017

bieg_gorski_2016W dniu 25.04.2017 odbędzie się sprzątanie trasy Koszalińskiego Biegu Górskiego. Prosimy o zabranie narzędzi do grabienia. Po sprzątaniu planowane jest przebiegnięcie trasy biegu. Poza członkami TKKF Koszalin oczywiście zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą pomóc w sprzątaniu, jak i wspólnym przebiegnięciu trasy. Zbiórka przy ulicy Rolnej w pobliżu parku linowego o godzinie 17.00.

 

 
Reprezentanci Polski Halowych Mistrzostw Świata 2017 w Daegu z wizytą u Ministra Sportu i Turystyki

Jerzy Krauze W.Krankowski Witold Bańka Jan Widera Mastersi LA MSiT - 19.04.2017

Jerzy Krauze - Pin EMA Witold Bańka MSiT - 19.04.2017

.

Jan Widera Jerzy Krauze Witold Bańka MSiT - 19.04.2017

W środę 19 kwietnia br. w Warszawie na zaproszenie Witolda Bańki - ministra Sportu i Turystyki odbyło się spotkanie z medalistami 7 Halowych Mistrzostw Świata Masters w Lekkoatletyce, które zakończyły się 25 marca 2017r. w Daegu (Korea Płd.).
Warto wspomnieć, że w zawodach uczestniczyło ponad 4300 zawodników, a Polska w kategoriach wiekowych w światowym rankingu medalowym uplasowała się na 9 miejscu, zdobywając łącznie 61 medali (25+18+18).

Jerzy Krauze (Wiceprezes KTKKF) poinformował w imieniu władz European Masters Athletics, że następne 8 Halowe Mistrzostwa Świata Masters odbędą się w dniach 24-30 marca 2019 r. w Toruniu. Została również skierowana prośba o wsparcie i promocję tego wydarzenia przez Ministerstwo, a także włączenie się w organizację tej ważnej imprezy  dla Polski.
Minister Bańka podziękował za sportową postawę, jednocześnie podkreślił, że sport nie ma barier, a kategoria masters jest godna do naśladowania przez młodych ludzi, jednocześnie fundamentem dla innych dyscyplin sportowych. Na zakończenie spotkania Jerzy Krauze wręczył ministrowi Witoldowi Bańce oraz Janowi Widerze - Podsekretarzowi Stanu honorowy pin European Masters Athletics.

Należy podkreślić, że dużym atutem dla uczestników spotkania był fakt, iż minister Witold Bańka do niedawna był czynnym zawodnikiem, który specjalizował się w biegu na 400m (46,11s rek. osobisty). Minister karierę sportową zakończył w 2012 roku i do tego czasu na swoim koncie odnotował kilka znaczących sukcesów, zwłaszcza w biegu na 4x400m, m.in. brązowy medal Mistrzostw Świata IAAF - Belgrad 2007, złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy, złoty medal z Letniej Uniwersjady w Bangkoku (2007) oraz srebrny z Uniwersjady w Belgradzie (2009). Ponadto Jan Widera - Podsekretarz Stanu, to ceniony trener lekkoatletyki, który w przeszłości trenował m.in. sprintera i płotkarza Marka Plawgo.

 
Podsumowanie Wiosennej Mili 2017

Mila_w2 Za nami 3 edycje Wiosennej Mili nad Wodną Doliną. Czas na podsumowanie tej edycji. W kategorii open mężczyzn najlepszym okazał się Kamil Orzechowski, przed Arkadiuszem Kozakiem i Rafałem Zagajewskim. Wśród kobiet najlepszą była Agnieszka Konkel, przed Martyną Chodor i Eweliną Szablą. Serdecznie gratulujemy. Ceremonia wręczenia pucharków dla najlepszych odbędzie się w dniu 26.04.2017 o godz. 19.00 w restauracji City Box na Rynku Staromiejskim. Będą też dyplomy dla najlepszych w kategoriach wiekowych, a dla tych, którzy ukończyli wszystkie edycje - niespodzianka. Tradycyjnie kategoria open nie dubluje się z kategoriami wiekowymi. Zapraszamy.

Klasyfikacja OPENKlasyfikacja wiekowaLista nagrodzonychLista osób biorących udział we wszystkich wiosennych milach.

 
Za nami 3 edycja Wiosennej Mili

Mila_w2 W dniu 18.04.2017 odbyła się 3 edycja Wiosennej Mili Biegowej. To już ostatnia edycja z tego cyklu. Tym samym żegnamy Wodną Dolinę. Spotkaliśmy się jak zwykle o 18.30 i przebiegliśmy trasę biegu, a potem przystąpiliśmy do rozgrzewki. O godzinie 19.00 ponad 50 miłośników biegania wystartowało do mili. Rywalizacja była niezwykle zacięta. Wśród mężczyzn triumfował Mateusz Witkowski, przed Rafałem Zagajewskim i Pawłem Kozakiem, zaś wśród kobiet Agnieszka Konkel, przed Martyną Chodor i Natalią Bentkowską. Serdecznie gratulujemy. Wkrótce podsumowanie wiosennych mil, a w maju kolejna edycja - Letnia Mila na Stadionie, na którą już dziś zapraszamy. Wyniki ostatniej mili znajdziesz tu: Wyniki 3 edycja