ArkaMedical-1024x128

NASI SPONSORZY

a44acd9634eed398

 

fish

 

Logo decathlon Koszalin

 

logo 3re co official

 

 

PARTNER MEDYCZNY

logo-SPONDYLUS

PARTNER STRATEGICZNY XVII BIEGU WENEDÓW

Lotto

NASI PARTNERZY

logo koszalin

ck105-
Logo-ZOS

Logo PFNW

Wizytówka

KSE logo

PARTNER TECHNICZNY

4run - logo wersja full

 

Brooks

 

logo 6

XVI Bieg Wenedów

wen2018W minioną niedzielę 27.05.2018 KTKKF po raz kolejny zorganizował, przy współudziale Gminy Miasto Koszalin, Bieg Wenedów, tym razem już XVI edycję. Z ponad dwustu zgłoszonych, na trasę wystartowało około 170 zawodników. Mimo wczesnego startu - o godzinie 10.00 - upał dał się we znaki startującym. Zwyciężył Piotr Pałka z Częstochowy, a tuż za nim zameldowali sie zawodnicy TKKF Koszalin Kamil Orzechowski i Ryszard Zaborski. Wśród pań najlepszą okazała sie Kornelia Maksymowicz z Kołobrzegu. Na podium w kategoriach wiekowych nasi zawodnicy stawali: 2 miejsce w K-50 Lucyna Bogacka, w M-50 pierwsze Jan Zwoliński i trzecie Robert Kościelniak, oraz trzecie w M-30 Rafał Nakonieczny i w K-30 Katarzyna Janicka. Serdecznie gratulujemy.

 
TKKF na Festiwalu Sportu w Rawiczu

p1150720

10 osobowa reprezentacja Klubu Biegacza koszalińskiego TKKFu wzięła udział w VIII 24h Festiwalu Sportu w Rawiczu. To był już czwarty nasz wyjazd, w tym roku na pętli 2,8km po rawickich plantach im. Jana Pawła II rywalizowała jedna nasza drużyna. Walka ta była nad wyraz skuteczna, gdyż udało nam się poprawić dotychczasowy rekord pokonanych okrążeń o 2 i wynosi on 118 pętli, czyli aż 330,4km. Dało nam to 14 miejsce w 29 drużynowej stawce. Sportowy aspekt wyjazdu to tylko część układanki, gdyż równie ważna jest wspaniała integracja, świetna zabawa, a tej sprzyja niemal perfekcyjna organizacja, o którą kolejny rok z rzędu zadbano. Słowa uznania dla koordynatorów, sponsorów, masażystów miasta, funkcjonariuszy policji, straży, pogotowia i wolontariuszy! W takich warunkach każdemu z nas łatwiej było zostawić swoje siły, serce i pot na trasie. 4 z nas była w Rawiczu po raz 4, ze statuetką do domu powróciła jedna z tych osób, a konkretnie jedyny takowej nie posiadający, najszybszy na pojedynczym okrążeniu spośród nas Dawid Jaźwiński, który jako pierwszy w historii złamał granicę 10 minut na tej pętli. Oprócz zdjęć naszego autorstwa w załączeniu internet zapewne niedługo zapełni się takowymi od patronów medialnych festiwalu. Gratulacje dla wszystkich, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego, że ten wyjazd znów był taki wyjątkowy i do zobaczenia za rok!

Zdjęcia   Wyniki
Na zdjęciu od lewej: Waldek Kozłowiecki, Darek Iwaniec, Dawid Kułakowski, Kasia Janicka, Rafał Nakonieczny, Jacek Wróblewski, Tomek Micerski, Jakub Jarosz, Dariusz Jarosz, Dawid Jaźwiński

 
XXII Bieg Święców

slawno1819 maja 2018 roku w Sławnie odbyła się kolejna edycja Biegu Święców. Jest to jeden z najpopularniejszych biegów w naszym regionie, w którym licznie startują mieszkańcy Koszalina i okolic. Jak zwykle nie zabrakło tam i naszych zawodników TKKF Koszalin. Na podium stanęli: w kategorii M50 pierwsze miejsce Jan Zwoliński i drugie Robert Kościelniak, a w kategorii K50 druga była Alicja Dąbrowska. Ponadto Ewelina Szabla była 13 wśród kobiet, Janusz Skowyrski M101, Darek Dzieszuk M112, Grzegorz Kuprewicz M158 i Marian Bartnik M174. Serdecznie gratulujemy.

 
Majowe starty naszych zawodników

darlowo18W pierwszej połowie maja bieganie zaczęło się 1 maja w Sianowie, gdzie odbył się Ekstremalny Bieg Terenowy na dystansie 6.750 m. Nasi zawodnicy byli widoczni na trasie, najlepszy - Jan Zwoliński był 7 (1 miejsce w kat. M50), pozostali Dawid Kułakowski M15, Jakub Jarosz M23, Janusz Skowyrski M31 (3 miejsce w kat. M50) i Beata Wolf K18. 5 maja w Połczynie Zdroju odbył się IV Bieg Borków na dystansie 10 km. Dariusz Iwaniec był 32 a Tomasz Micerski 48 wśród mężczyzn. 6 maja w Poznaniu tradycyjnie wystartowała kolejna edycja Wings For Life, jedynego wyścigu, gdzie meta goni zawodnika. W tej charytatywnej imprezie nie mogło zabraknąć naszych reprezentantów, a byli to: Gosia Krzewińska, Kasia Janicka, Beata Wolf i Rafał Nakonieczny. 9 maja w Koszalinie zorganizowaliśmy I Otwarte Mistrzostwa Koszalina w biegu na 10000 m. Wśród kobiet drugie miejsce zajęła nasza reprezentantka Iza Chodor, wśród mężczyzn trzecie miejsce zajął Kamil Orzechowski,a ponadto Ryszard Zaborski był czwarty, Jan Zwoliński M8, Robert Kościelniak M9, Darek Jarosz M18, Dawid Kułakowski M23 i Bartosz Jamniak M24. W IV Biegu Eryka w Darłowie 12 maja na dystansie 10 km na podium stanęli w kategorii M50: Jan Zwoliński - pierwszy i drugi Robert Kościelniak. Serdecznie wszystkim gratulujemy.

 
Zebranie Klubu Biegacza maj 2018

p1140296W dniu 07.05.2018 odbędzie się zebranie Amatorskiego Klubu Biegacza KTKKF. Spotkanie tradycyjnie rozpocznie się o godz.18 w klubie Przylesie przy ulicy Szenwalda 2. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Informacji udziela Prezes Klubu: Dariusz Jarosz tel. 607 498 662

 

 
35 Bieg Uliczny Winanda Osińskiego

szcz1822.04.2018 odbył się w Szczecinku jeden z najpopularniejszych biegów w naszym regionie - 35 Bieg Uliczny Memoriał Winanda Osińskiego. Tradycyjnie w biegu tym uczestniczy duża grupa zawodników z Koszalina i jego okolic, a wśród nich liczna grupa reprezentantów TKKF Koszalin. Wyjątkowo w tym roku pogoda dopisała, obyło się bez gradu i deszczu, było za to ciepło i słonecznie. Najszybciej z naszych zawodników pobiegł Jan Zwoliński 39:39, zaś wśród pań Małgorzata Krzewińska 46:10, która w kategorii K50 zajęła 3 miejsce. Serdecznie wszystkim gratulujemy.

Więcej…
 
Kwietniowe starty naszych zawodników

ustka18W kwietniu tradycyjnie sezon biegowy nabiera przyspieszenia i nasi reprezentanci startują w wielu imprezach. 15.04.2018 w Gdańsku odbył się 4 Gdańsk Maraton, w którym startowali: Jan Zelek M451 i Jakub Jarosz M932. Tego samego dnia w Poznaniu odbył się 11.PKO Poznań Półmaraton, w którym rywalizował Kamil Orzechowski zajmując 53 miejsce open. Tydzień później 22.04.2018 w Krakowie odbył się 17.PZU Cracovia Maraton, w którym nie mogło zabraknąć naszych reprezentantów: Ryszard Zaborski był 51 open i Dariusz Dzieszuk M3652. Tego samego dnia w Ustce odbył się Duathlon Energy Ustka. Na dłuższym dystansie Martyna Chodor była druga wśród kobiet, a Marek Gołdyn 49M, a na krótszym Iza Chodor druga w K2. Serdecznie gratulujemy.

 
IX Koszaliński Bieg Górski

gorski18W dniu 14.04.2018 odbył się IX Koszaliński Bieg Górski na dystansach 5 km i 15 km, zorganizowany przez TKKF Koszalin. Na starcie imprezy na ulicy Rolnej zgromadziło się około 130 biegaczy. O godzinie 11.00 wystartowali zawodnicy na dłuższym dystansie - 15 km (3 pętle), a godzinę później na 5 km (1 pętla). Trasa biegu górskiego, jak zwykle, bardzo wymagająca i trudna. Na 15 km zwycięzcą został Adrian Kępka, przed Wiesławem Jaroszem i Piotrem Ignaczakiem wśród mężczyzn, zaś wśród kobiet najlepszą okazała się Kornelia Maksymowicz, przed Agnieszką Konkel i Karoliną Chorąży. Na 5 km zwyciężyli: wśród mężczyzn Ryszard Zaborski, przed Krzysztofem Musiałem i Dawidem Jaźwińskim (wszyscy TKKF Koszalin), wśród kobiet Krystyna Hałka, przed Eweliną Szablą i Gosią Krzewińską (obie TKKF Koszalin). Serdecznie wszystkim gratulujemy. Wyniki