NASI SPONSORZY

a44acd9634eed398

 

fish

 

Logo decathlon Koszalin

 

logo 3re co official

 

 

PARTNER MEDYCZNY

logo-SPONDYLUS

PARTNER STRATEGICZNY XVII BIEGU WENEDÓW

Lotto

NASI PARTNERZY

logo koszalin

ck105-
Logo-ZOS

Logo PFNW

Wizytówka

KSE logo

PARTNER TECHNICZNY

4run - logo wersja full

 

Brooks

 

logo 6

Starty weteranów 2010
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Arkadiusz Kozak (Arko)   
niedziela, 24 kwietnia 2011 18:52

SUKCES WETERANÓW LEKKIEJ ATLETYKI

W ostatni weekend 25 września, na stadionie Sopockiego Klubu Lekkiej Atletyki odbyły się ostatnie zawody, które zakańczały sezon lekkoatletyczny dla weteranów w 2010 r. Impreza pod nazwą „Puchar Bałtyku  X Międzynarodowy Miting Weteranów w Lekkiej Atletyce, w której uczestniczyło około 100 zawodników i zawodniczek z kraju i zagranicy. Nie zabrakło również koszalińskich weteranów, reprezentujących TKKF Koszalin, którzy jak na końcówkę sezonu lekkoatletycznego zaprezentowali bardzo wysoką formę sportową, ustanawiając wiele rekordów Pucharu Bałtyku i 1 rekord Polski

Image

Od lewej stoją: Jerzy KRAUZE, Kazimierz BUŁCZYŃSKI, Lucyna BOGACKA, Tadeusz MIĄSEK.

Na szczególną uwagę zasługuje start Kazimierza Bułczyńskiego, który w pchnięciu kulą, w kategorii M80 z wynikiem 9.89m ustanowił nowy rekord Polski. Po uwzględnieniu współczynnika wiekowego w kategorii senior dałoby to wynik 18.48m. Bułczyński wystartował również w innych konkurencjach, które wygrał, a jednocześnie ustanawił rekordy Pucharu Bałtyku: 100m -17.5s, 200m - 36.4s oraz w skoku w dal - 3.16m.

Również bardzo dobre wyniki osiągnął koszaliński wieloboista. Jerzy Krauze, który w kategorii M45 wystartował w biegach sprinterskich na 100m i 200m. W ostatnich zawodach sezonu Krauze wygrał konkurencję biegu na 100m z wynikiem 11.8s. Dla porównania po uwzględnieniu współczynnika wiekowego w kategorii senior dałoby to wynik 10.76s, a na 200m  24.7s, ustanowił rekord Pucharu Bałtyku, co dałoby wynik w seniorach 22.31s.

Jedyną startującą kobietą była Lucyna Bogacka, która ustanowiła dwa rekordy Pucharu Bałtyku w kategorii W50. W biegu na 100m 15.1s zajmując 2 miejsce, po przeliczeniu wyniku dałoby 13.13s, oraz trzecie miejsce w biegu na 200m 32.2s, a także czwarte w skoku w dal  wynikiem 3.59m. Kolejnym zawodnikiem, plasującym się na dalszych miejscach był Tadeusz Miąsek z kategorii M65, który wystartował w biegu na 100m -15.9s, 200m 31,9s, w skoku w dal 3.71m oraz w rzucie dyskiem 29,96m.


BRĄZ LUCYNY BOGACKIEJ

 

17 Mistrzostwa Europy Weteranów Lekkiej Atletyki przeszły już do historii. Mistrzostwa Europy odbyły się od 15 – 24 lipca. w Nyiregyhaza na Węgrzech.W mistrzostwach wystartowało 3 134 zawodników i zawodniczek z 41 krajów Europy. Polska reprezentacja składająca się z 95 zawodników, w punktacji medalowej uplasowała się na 12 miejscu. Polscy lekkoatleci wywalczyli łącznie 55 medali ( w tym 15 złotych, 20 srebrnych i 20 brązowych) i ustanowili 11 rekordów Polski.

Image

Reprezentanci Koszalina - od lewej stoją: Tadeusz MIĄZEK, Lucyna BOGACKA i Jerzy KRAUZE.

Wśród naszych zawodników, którzy reprezentowali koszaliński TKKF, w kategorii wiekowej W50 wystąpiła Lucyna Bogacka, która zdobyła brązowy medal ME w biegu rozstawnym 4x 100m – 56,74 s, w składzie: (BARTOSIK Ewa - WIĘCIORKOWSKA Zofia - BOGACKA Lucyna - BISKUP Marianna).

Ponadto Bogacka dwukrotnie zaliczała finały zajmując 6 lokatę w biegu na 800 m z wynikiem 2.50.98 min, jednocześnie ustanawiając RP, a także zajęła 8 miejsce w biegu finałowym na 400 m z czasem 72.52s (również z RP dla tej kategorii). Należy wspomnieć, że zawodniczka TKKF Koszalin, zajęła także 10 miejsce w biegu na 100 m – 15,75s oraz 11 lokatę w biegu na 200 m 32,64s.

Pani Lucyna Bogacka, na co dzień pracownik Urzędu Stanu Cywilnego w koszalińskim Urzędzie Miejskim, tym startem odnotowała największy sukces sportowy jaki osiągnęła w swojej sportowej rywalizacji na szczeblu międzynarodowym wśród weteranów LA.

Kolejnym zawodnikiem, który przywiózł medal z ME, także brązowy, był Tadeusz Miąsek startujący w kategorii M65. T Miąsek wystartował  w 10- boju, niestety z powodów regulaminowych nie kończąc swojej rywalizacji. Jednak w ostatnim dniu Mistrzostw Europy, Miąsek wystartował w biegu sztafetowym 4x400 m, a reprezentacja Polski w składzie: KOCISZEWSKI  Jan - MIĄSEK Tadeusz - STUCZYŃSKI Jan - KOSTRO Włodzimierz, zdobyli brąz w czasie 5:14.27s.

Można powiedzieć, że wielkim pechowcem wsród naszych koszalińskich reprezentantów był Kazimierz Bułczyński, który wystartował w pięcioboju lekkoatletycznym w kategorii M80. Pan Kazimierz nie dopełnił formalności rejestracyjnych podczas mistrzostw, jednak węgierscy sędziowie dopuśścili naszego zawodnika do startu. Jednak po zakończeniu rywalizacji belgijski sędzia techniczny z ramienia EVAA, Serge Beckers, zdyskwalifikował Bułczyńskiego oraz wielu innych zawodników. W tej sprawie został złożony oficjalny protest polskiej reprezentacji, jednak protest został odrzucony, ponieważ nie dopełniono formalności, polegającej na elektronicznym potwierdzeniu udziału zawodnika przed startem. To wielka strata dla naszej reprezentacji, ponieważ Kazimierz Bułczyński mógł zdobyć złoty medal, a także poprawić o blisko 100 pkt. swój rekord Polski w 5-boju.

Ostatnim reprezentantem koszalińskiego TKKF był Jerzy Krauze, który tym razem medalu nie zdobył, jednak wysoko plasował się w swojej koronnej konkurencji w ramach 10-boju. Raptem jedna słabsza konkurencja (pchnięcie kulą) spowodowała utratę podium.Do medalu brązowego zabrakło zaledwie 94 punktów, a do srebrnego 121 pkt., i na 27 rywali zajął 5 miejsce z wynikiem 6322 pkt. Ponadto Krauze wystartował w skoku o tyczce, zajmując 6 miejsce, a w ostatnim dniu zawodów pobiegł w sztafecie reprezentacyjnej 4x100 m w składzie: LORENZ Sylwester - MAŁKIEWICZ Krzysztof - NOWAKOWSKI Ryszard - KRAUZE Jerzy, w czasie 46,77 s (Rekord Polski), zajmując 4 miejsce.

Jednak poza sportowy sukces jaki odniósł Krauze na Węgrzech, to był fakt, iż po raz pierwszy w historii istnienia EVAA (Europejskiej Federacji Weteranów Lekkiej Atletyki), Polak został został wybrany do zarządu, na 4 letnią kadencję na stanowisko Wiceprezydenta EVAA.

EVAA znajduje się w strukturach Europejskiej Lekkiej Atletyki, a pierwsze merytoryczne spotkanie przedstawicieli europejskiej lekkiej atletyki, zostało zaplanowane w Nowym Sadzie w Serbii w dniach od 14-17 października 2010 r.


XX MISTRZOSTWA POLSKI WETERANÓW LEKKIEJ ATLETYKI

26-27 czerwca 2010 r. na Stadionie Miejskim w Toruniu odbyły się jubileuszowe XX Mistrzostwa Polski Weteranów Lekkiej Atletyki. Patronat nad zawodami sprawowali: Adam Giersz Minister Sportu i Turystyki RP, Andrzej Kraśnicki Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Jerzy Skucha Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Michał Zaleski Prezydent Miasta Torunia.

 Image

Reprezentacja koszalińskiego TKKF w składzie: Lucyna Bogacka, Kazimierz Bułczyński , Jerzy Krauze i Stanisław Wiącek, przywieźli aż 14 medali, w tym 13 złotych i 1 srebrny.

W związku z jubileuszem Polskiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki, działacze i sportowcy weterani lekkiej atletyki zostali uhonorowani przez Ministra Sportu i Turystyki RP Adama Giersza odznaką „ Za zasługi dla Sportu”.

Wśród wyróżnionych działaczy znalazł się koszalinianin Jerzy Krauze, który otrzymał dwa wyróżnienia: brązową odznakę Ministra Sportu i Turystyki RP oraz drugie wyróżnienie od Prezesa Polskiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki - Wacława Krankowskiego, honorowym medalem za zasługi dla sportu weterańskieg

W piątek 25 czerwca br., przed Mistrzostwami Polski odbyło się Walne Zebranie Polskiego Związku Weteranów LA, na którym wybierano nowe władze. Na uwagę zasługuje fakt, że Jerzy Krauze wszedł do Zarządu PZWLA, gdzie został po raz drugi został wybrany na Wiceprezesa ds. Kontaktów Międzynarodowych i Marketingu.

W zawodach udział wzięło 296 lekkoatletów weteranów. Wśród startujących w kategorii kobiet powyżej 55 lat była także uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Moskwie - Anna Włodarczyk.  W mistrzostwach ustanowiono14 Rekordów Polski oraz poprawiono 40 Rekordów Mistrzostw Polski.

W szczególności występ wieloboisty Kazimierza Bułczyńskiego, który w kategorii mężczyzn powyżej 80 lat ustanowił 4 rekordy Polski na 100m – 16.20 s, 200m -35.19 s, w dal 3.54m, 400m – 1:21.90 s oraz wygrał rzut oszczepem z wynikiem 24.90m. Kolejnym z wyróżniających się zawodników był również wieloboista Jerzy Krauze, który zdobył aż 7 tytułów Mistrza Polski, w tym poprawiając 2 Rekordy Mistrzostw Polski w biegu na 110 m ppł – 17.99s oraz w biegu na 400 m ppł – 1:04.11s. Ponadto tytuły mistrzowskie zdobył w biegu na 100 m -12.21s, 200m -25.13s, w dal 5.40m, wzwyż – 1.60m, skok o tyczce – 3.40 m.

Nasza jedyna reprezentantka, Lucyna Bogacka startująca w kategorii kobiet powyżej 50 lat zdobyła dwa medale. Do najbardziej udanych może zaliczyć strat w biegu na 400 m, gdzie z wynikiem 1:15.39s zdobyła tytuł mistrzowski ale także ustanowiła nowy Rekord Polski dla tej kategorii wiekowej. Ponadto pani Lucyna w biegu na 100m zdobyła również srebrny medal z wynikiem 1Wśród startujących zawodników TKKF Koszalin był także Stanisław Wiącek z Ustronia Morskiego, który w kategorii M55, dwukrotnie zajmował 4 miejsca w biegu na 100m – 13.30 oraz 200m 27,98s, a w trójskoku zajął 5 miejsce – 9,21 m.


HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI

W dniu 13 marca 2010 roku w Centrum Przygotowań Olimpijskich w m. Spała  odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce. Koszalin reprezentowała Sekcja z Koszalińskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, która zdobyła 15 medali. Udział wzięło 212 zawodników z całej Polski.

Image

Od lewej: Bogusław Barański, Tadeusz Miąsek, Jerzy Kulczyk, Mirosław Bierkus, Lucyna Bogacka, Arkadiusz Kozak, Stanisław Więcek, Jerzy Krauze.

Jerzy Krauze M-45 zdobył 5 medali (4 złote, 1 brązowy). Oto wyniki: (60m ppł. - 10.05s:  60m-7,90s;  200m - 25,95s;  skok o tyczce -3.40m;  wzwyż - 1.55m)

Lucyna Bogacka K-45 zdobyła 3 medale (wszystkie srebrne). Uzyskała w poszczególnych konkurencjach następujące wyniki: (60m - 10,24s;  200m - 36,76s;  w dal - 3,34m)

Arkadiusz Kozak M-35 zdobył 2 medale (1 złoty, 1 srebrny). Oto wyniki: (1000m - 2:47,30min;  3000m - 9:19,92min)

Image

Jerzy Kulczyk M-45 zdobył 2 medale srebrne. Uzyskał następujące wyniki: (1000m - 2:51,14min;  3000m - 9:31,52min).  Natomist Tadeusz Miąsek zdobył 3 medale (1 srebrny, 2 brązowe). Uzyskał następujące wyniki: (60m - 13,17s;  200m - 32,59s;  w dal - 3,59m)

Mirosław Bierkus uplasował się trzykrotnie tuż za podium i uzyskał następujące wyniki: 3000m chód - 18:22.10min, 3000m - 13:07.34min, w dal - 3.81m.