NASI SPONSORZY

a44acd9634eed398

 

fish

 

Logo decathlon Koszalin

 

logo 3re co official

 

 

PARTNER MEDYCZNY

logo-SPONDYLUS

PARTNER STRATEGICZNY XVII BIEGU WENEDÓW

Lotto

NASI PARTNERZY

logo koszalin

ck105-
Logo-ZOS

Logo PFNW

Wizytówka

KSE logo

PARTNER TECHNICZNY

4run - logo wersja full

 

Brooks

 

logo 6

Zawody Górskie przy wspaniałej pogodzie
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Arkadiusz Kozak (Arko)   
sobota, 20 kwietnia 2013 17:07

W dniu 20 kwietnia 2013 roku, u podnóża Wzgórza Krzyżanka w Koszalinie przeprowadziliśmy zawody w biegach i nordic walking.

Biegacze wzięli udział w Koszalińskim Biegu Górskim. Na starcie stawiło się 142 zawodników, którzy rywalizowali na dystansie 5 lub 15 km. Rywalizacja przebiegała na pętli o długości 5,3 km z sumą przewyższeń 350 m (+/- 175m). Bardzo trudna, wymagająca trasa była wspaniale przygotowana, a piękne krajobrazy zapewniły uczestnikom dużo wrażeń wizualnych. Na dystansie 5km jako pierwszy na mecie zameldował się Łukasz Milewczyk z Lęborka w czasie 21:09 min, wśród kobiet zwiciężyła Małgorzata Kotara-Pałka z Koszalina. Na dystansie 15km najlepszym okazał się zawodnik Marcin Uciechowski z Opola z wynikiem 1:07,39 godz.. Wsród kobiet najlepszą okazała się mieszkanka Malechowa Agnieszka Matyka, która na pokonanie 15km potrzebowała 1:26,29 godz.

Zdjęcia z biegu                     Wyniki bieg 5km                  Wyniki bieg 15km

100 2271Miłośnicy nordic walking, bardzo prężnie rozwijającej się w naszym kraju nowej dyscypliny, spotkali się w Koszalinie, aby rywalizować o punkty do Pucharu Pomorza oraz Pucharu Polski. Dystans obowiązujący w zawodach Pucharu Pomorza to 5 lub 10km.

W Koszalinie zawodnicy rywalizowali na pętli o długości 2,5km. W zawodach udział wzięło 172 zawodników, co potwierdza duże zapotrzebowanie na zawody w tej dyscyplinie.

Zdjęcia z Nordic Walking          Wyniki nordic walking 5km             Wyniki nordic walking 10km

Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała uprawianiu rekreacji oraz grillowaniu. Była to kolejna bardzo udana piknikowa impreza. Składamy serdeczne podziękowania dla współorganizatorów: Zarządowi Obiektów Sportowych, Centrum Kultury 105, Koszalińskiemu Sztabowi Ratownictwa, Klubowi Osiedlowemu przy ul Szenwalda 2 Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej "Przylesie".