Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny
Wpisany przez Jacek Moszyński
niedziela, 06 czerwca 2021 14:14

bg2021W sobotę 5.06.2021 przeprowadziliśmy XII Koszaliński Bieg Górski na dystansach 15 km i 5 km. Bieg tradycyjnie odbywał się na około 5-kilometrowej pętli na terenie Góry Chełmskiej i charakteryzował się sporymi przewyższeniami i bardzo trudnymi podbiegami. Zawodnicy mieli do pokonania albo 3 pętle co dawało prawie 16 km i 1 pętlę około 5.3 km. Start na dłuższy dystans odbył się o 15 zaś godzinę później ruszyli zawodnicy na jedną pętlę. Bieg był niezwykle trudny, co szczególnie odczuli zawodnicy na dłuższym dystansie, gdyż pogoda mocno dała się we znaki i było wyjątkowo ciepło. Na 15 km nie miał sobie równych Konstantin Pyshniak, który w pokonanym polu zostawił Pawła Szymańskiego i Adriana Kępkę. Rewelacyjne 4 miejsce zajął nasz zawodnik Jan Zwoliński, który ponadto zwyciężył w kategorii M50. Wśród kobiet triumfowała Olga Zatoń, przed Weroniką Spolską i Karoliną Pałaszewską. Również biegłi nasi zawodnicy: Michał Waleński, Dariusz Iwaniec, Jacek Moszyński, Janusz Skowyrski, Krzysztof Dziadek, Tomasz Micerski i Dawid Kułakowski. Ponadto nasi zawodnicy wygrali klasyfikację drużynową. Na krótszym dystansie zdecydowanie wygrał Miłosz Szkołuda, przed Marcinem Gawłem i Pawłem Koziełem wsród panów, oraz Sabina Sznyter przed Aleksandrą Hiszczyńską i Agnieszką Pasieką wśród pań. Doskonałe miejsca zajęły nasze dziewczyny - czwarta była Gabrysia Sarapuk i szósta Gosia Krzewińska. Serdecznie gratulujemy.

Wyniki na obu dystansach znajdziesz tu: Wyniki Zdjęcia z trasy autorstwa naszego kolegi Darka D. Zdjęcia