32. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters, Toruń 2022
SłabyŚwietny
Wpisany przez Jerzy Krauze
poniedziałek, 20 czerwca 2022 21:41

MP Toruń 2022

W Toruniu od 18-19 czerwca 2022 r. odbywały się 32. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters, w których uczestniczyło ponad 520 zawodników i zawodniczek.
Koszalin był reprezentowany przez zawodników z Koszalińskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej oraz Klubu Lekkoatletycznego „Bałtyk” Koszalin.

Najcenniejszy dorobek medalowy zanotował Arkadiusz Kozak (Prezes KTKKF), który w kategorii M50 zdobył 2 złote medale na 1500 m – 4:40.06 min i 5000 m – 18:14.63 min oraz srebrny medal na 800 m – 2:17.33 min.
Kolejnym medalistą pod względem złotych medali był zawodnik KTKKF Marusz Borychowski startujący w kat. M45, który również zdobył dwa złote medale na 5000 m – 16:59.63 min i 10 000 m z wynikiem 35:46.99 min oraz 3 miejsce na 1500 m – 4:28.61 min.
Jerzy Krauze (Wiceprezes KTKKF) startujący w kat. M55 zdobył 2 złote medale w biegu na 100 m przez płotki – 18.50 s oraz w rzucie oszczepem – 42.67 m.
Trzykrotnie również stawał na podium zawodnik KTKKF Jan Suski, który rywalizował w kategorii M65 i dwukrotnie zdobył srebrne medale na 100 m przez płotki – 21.93 s, a także na 300 m przez płotki – 54.12 s, ponadto w trójskoku zdobył brązowy medal z wynikiem 8.37 m.

Natomiast zawodnicy "Bałtyku" Koszalin równie udanie startowali podczas Mistrzostw Polski Masters.
Na wyróżnienie zasługuje Stanisław Kłosowicz, który w kat. M65 w biegu na 300 m przez płotki zdobył złoty medal z wynikiem 54.12 s.
Równie udanie startowało małżeństwo Zboińskich, gdzie Agnieszka Zboińska w kat. W45 zdobyła srebrny medal na 400 m – 1:25.15 min oraz Wojciech Zboiński kat. M50 (lekarz kardiolog) zdobył srebrny medal w biegu na 400 m przez płotki z wynikiem 1:17.06 min.
Srebrny medal również wywalczył Cezary Linowiecki kat. M60 w biegu na 800 m z wynikiem 2:44.97 min.
Należy zauważyć, że synowie Jana Suskiego powrócili do treningów i startów lekkoatletycznych w formule Masters.
Grzegorz Suski już kilkukrotnie startował w Mistrzostwach Polski. Tym razem Grzegorz Suski w kat. M40 wystartował w trójskoku zdobywając brązowy medal z wynikiem 11.73 m.
Natomiast Krzysztof Suski zadebiutował w dniu swoich urodzin, to jest w terminie zawodów, które uprawniły go do startu w zawodach rangi Masters, ponieważ ukończył 35 lat. Krzysztof w kat. M35 w trójskoku zdobył srebrny medal z wynikiem 12.12 m.

Gratulacje za udane starty dla reprezentantów Koszalina!